טייפ קינזיולוגי- קינזיוטייפ- לשיקום פציעות ספורט ואורטופדיה KINESIOTAPING

טייפ אלסטי להקלה על כאבים ותמיכה בשרירים ומפרקים

מה זה קינזיו טייפינג?

קינזיו טייפ הינו פלסטר צבעוני אלסטי שפותח לפני למעלה מ- 30 שנה, לאחר אבחנה כי רוב בעיות המפרקים אינן קשורות לעצמות אלא לשרירים ולרקמות החיבור (מיופאציאלי), וזאת ע”י ביצוע ארבע פעולות עיקריות:

1. החזרת העור למצבו הטבעי.

2. החזרת השריר למצבו הטבעי (הפחתת מתח).

3. שיפור זרימה לימפטית וזרימת דם.

4. הפחתת כאב.

זוהי חבישה פורצת דרך לספורטאים ולפציעות אורטופדיות, המשמשת להקלה בכאבים ולתמיכה בשרירים ומפרקים, להפחתת דלקות ולשחרור שרירים עייפים. מתאים לכל פציעת שריר-גיד-רצועה. לשימוש לפני, תוך כדי ואחרי פעילות. במקרים רבים, יכול האדם הפצוע לחזור לפעילות שוטפת באופן מיידי!

מוצר איכותי, עמיד ביותר, איכות הדבקה לאורך זמן!!!

טיפול בטייפ קינזיולוגי
טיפול בטייפ קינזיולוגי

היתרונות של קינזיוטייפינג

תפקידו היחיד של הטייפ האתלטי המסורתי הוא לספק תמיכה נוקשה לאזור נפגע והגבלת תנועה כדי להגן עליו מפני פגיעה נוספת. לטייפ קינזיולוג’י לעומת זאת, יש תכונות אלסטיות ייחודיות המאפשרות לספק תמיכה דינמית, להגן על שרירים ו / או המפרקים, תוך מתן טווח בטוח ופונקציונלי של תנועה. לטייפ יש יתרונות טיפוליים הכוללים שיפור תפקוד השרירים והאצת תהליך הריפוי. 

שיכוך כאב – הפחתת לחץ על קולטני הכאב מתחת לעור יכול לספק הקלה של כאב אקוטית או כרונית. זה יעיל במיוחד עבור כאב מ”פציעה חמה” שבה עוצמת הכאב היא מעבר לכל פרופורציה ביחס לחומרת הפציעה.

הפחתת נפיחות ודלקת – לחץ מופחת על תעלות ניקוז לימפטי, מאפשר הסרה טובה יותר של נוזלים וחומרים נוספים שנאספו באזור שנפגע. זה חל לא רק על פציעות ספורט, אלא גם במקרי דלקתיים אחרים, כולל Lymphedema (לדוגמא בנפיחות חמורה של הגפיים.)

הבראה מוגברת בעת שימוש מופרז בשרירים – עייפות והפעלת יתר של שרירים גורמים לתוצרי לוואי של פעילות גופנית (כגון חומצה לקטית) אשר תורמים לתחושת הכאב והנוקשות ומגבילים את היכולת להמשיך להפעילם. כאשר טייפ הקינזיולוג’י מונח על אזורים אלו, הדבר גורם להסרה משופרת של תוצרי לוואי אלו, ומאפשר התאוששות מהירה יותר. הדבר יכול לאפשר ביצועים משופרים באירוע סיבולת או יותר החלמה מושלמת יותר בין פעילויות חוזרות באינטנסיביות גבוהה.     

תמיכה מספקת ללא הגבלת טווח התנועה – המאפיינים הייחודיים של טייפ אלסטי קינזיולוג’י מאפשר לו לספק תמיכה לשריר פגוע או מפרק ללא הגבלת טווח התנועה.

מאפשר להישאר פעילים בזמן פגיעה – זה אחד היתרונות החשובים ביותר של טייפ קינזיולגי לספורטאים תחרותיים. כאשר משתמשים בו כטייפ טיפולי לספורט, הקינזיולג’י  טייפ יכול למנוע התכווצות שריר או מתיחת שריר של שריר פגוע. למעט במקרה של פציעות חמורות, זה יכול לאפשר לספורטאים להמשיך את האימונים ו / או תחרויות כמו גם את תהליך הריפוי שלהם.                                                            

 צפו במגוון הסרטונים המדגימים חבישות ספורט

קינזיולוגי טייפ- חבישה לכאבים בגב תחתון – LOW BACK PAIN KINESIO TAPE

קינזיולוגי טייפ- חבישה לכאבים במפרק הכתף – SHOULDER PAIN KINESIO TAPE

קינזיולוג’י טייפ- חבישת ספורטאים למתיחה/קרע בשריר השוק MUSCLE STRAIN KINESIO TAPING

קינזיולוג’י טייפ- חבישת ספורטאים לכאב ברך קדמי -KINESIOLOGY TAPE- PFPS

קינזיולוג’י טייפ- חבישות ספורטאים לדורבן/פלנטר פאציה- PLANTAR FASCIITIS KINESIO TAPING

קינזיולוג’י טייפ- חבישת ספורטאים לגיד אכילס ACHILLESS TENDON KINESIO TAPING

קינזיולוגי טייפ – חבישה להורדת נפיחות לאחר נקע בקרסול – ANKLE SPRAIN KINESIO TAPE

קינזיולוגי טייפ – חבישה להורדת נפיחות לאחר פציעת ברך – KNEE KINESIO TAPE

קינזיולוג’י טייפ- חבישה לקרסול לאחר נקע- ANKLE SPRAIN KINESIO TAPING

קינזיולוגי טייפ – חבישה לכאב ברך לטראלי-צידי ITBS KINESIO TAPE